Pomoc drogowa i holowanie

7 DNI W TYGODNIU

+48 500 480 770

Holowanie – Katowice, śląsk


Holowanie unieruchomionego auta nie jest rzeczą prostą. Nawet, jeśli znajomy lub ktoś z rodziny zgodzi się na ściągnięcie zepsutego samochodu, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim prędkość pojazdu holującego nie może przekraczać 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem. Dodatkowo, pojazd ten musi mieć włączone światła mijania – nawet wtedy, gdy pogoda i widoczność są zadowalające.


Pojazd holowany musi być także odpowiednio zabezpieczony. Z tyłu, po lewej stronie auta, należy umieścić trójkąt odblaskowy. Między dwoma pojazdami należy także zachować odpowiednią odległość. Powinna ona wynosić 3 m przy połączeniu sztywnym oraz 4-6 m przy połączeniu giętkim.


Holowanie – kiedy zadzwonić po profesjonalną pomoc?


Czasami samochód jest uszkodzony tak bardzo, że normalne holowanie jest niewykonalne. Może się również zdarzyć, że nikt ze znajomych nie będzie mógł przyjechać z pomocą. W takiej sytuacji należy zadzwonić po specjalistów z pomocy drogowej.


Nasza flota składa się ze sprawdzonych i w pełni wyposażonych lawet i autolawet. Jesteśmy w stanie szybko dojechać na miejsca wypadku lub kolizji, działamy na obszarze całego Śląska. Służymy radą i doświadczeniem. Drogi w Katowicach i na Śląsku znamy jak własną kieszeń.


W trakcie holowania odpowiednio zabezpieczamy samochody, ustawiamy stosowne oznakowanie. Nasza firma jest profesjonalna. W trakcie kilkuletniej pracy w obrębie Katowic oraz całego Śląska nauczyliśmy się radzić sobie w najtrudniejszych warunkach. Jesteśmy z tego szczególnie dumni, ponieważ w ostatnich latach natężenie ruchu w aglomeracji śląskiej znacznie wzrosło. Nawet w trakcie godzin szczytu w ścisłym centrum Katowic, jesteśmy w stanie sprawnie i szybko przeprowadzić holowanie unieruchomionego samochodu.


Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

fb_arrow
Facebook